Nakupování na Aliexpressu

in Česky!2 years ago (edited)

Nakupování na Aliexpressu je taková lidová zábava. Někdo má sice názor, že je to vyhazování peněz za zbytečnosti a nekvalitní šunty, někdo to zase bere ideologicky, jako podporu opresivnímu režimu. Na druhou stranu, proč si neudělat občas radost nějakou ptákovinou za pár šupů?

Tak se tu jen pochlubím výběrem několika kousků, které jsem sobě (nebo dětem) za posledních pár měsíců na tomto celosvětově snad největším tržišti pořídil.

1. Rukavice na motorku pro synka, 2.98$

Upřímně řečeno, za tu cenu jsem se obával, že to bude úplný shit. Ale na druhou stranu, i kdyby byl, tak za tu cenu mi jich až tak líto nebude. Pravdou však je, že provedení je ucházející, a ve skutečnosti nevypadají až tak špatně. Synek je vyhodnotil jako hustý. Nechci se se přít o jejich užitné hodnotě, ale vzhledově, jako frajeřina, svůj úkol plní.

2. Propiska jako šuplera, 0.58$

Úplná pitomost, samozřejmě je to jako měřidlo nepoužitelné, ale vypadá to zajímavě. Synek, hrdý student strojní průmyslovky to hned začal nosit do školy jako stylový doplněk.

3. Odznáček se státní vlajkou, 1.55$

Je smutný kupovat takovou věc v Číně, ale u nás jsem ho viděl za cenu víc než trojnásobnou. Tak proč neušetřit :)

flag.jpg

4. Čepice s čelovkou, 4.56$

To je zase záležitost druhého synka, který zase má rád různé "ulítlé" čepice. Z téhle měl taky radost. Ač se to nezdá, tak ta čelovka je na své rozměry a malou hmotnost docela výkonná a na běžné použití postačuje. Nabíjí se přes USB.

lamp.jpg

5. Baterky do foťáku, 2 ks za 15.97$

Na rozdíl od předchozích ptákovin, tohle je už něco "serióznějšího". Na internetu jsem byl varován, ať čínské baterky nekupuju, ale já nedbám. Ostatně, čínské jsou i ty "originální". Co jsem tak sbíral informace, tak kapacita by měla být zhruba stejná, životnost možná o něco nižší, ale vzhledem k ceně, která je oproti našim obchodům pětinová, mi to až tak moc vadit nebude. Mimochodem, koupil jsem je zhruba před půl rokem, střídám je s originálem, a zatím nepociťuju rozdíl.

divider.jpg

Sort:  

Jsem zvědav co nově zavedená daň (DPH) . I tak se dá kupovat z evropského skladu. Tam se to snad nevztahuje

Ta propiska je krutopřísná ;)