"Po prostu bądź" Magdaleny Witkiewicz, czyli nie samymi kryminałami człowiek żyje

in #polish5 days ago

Żeby nie było, że samymi kryminałami człowiek żyje, czytam książki różnorakie, a czasami jak widać wpada nawet romansidło.
Zdecydowanie nie jest to mój ulubiony gatunek i sięgam po niego rzadko. Ta książka spoczywała sobie jednak na moim Kindle dość długo i postanowiłam jej w końcu dać szansę.

image.png

Powieść ma 368 stron, a jest do przeczytania dosłownie w dwa dni, naprawdę szybko się czyta. Czy podzielam "ochy" i "achy" opinii na lubimyczytać.pl? No nie do końca. Owszem, są momenty wzruszające, owszem, język literacki jest tu bardzo poprawny.
Fabuła to historia dziewczyny, która opuszcza rodzinną wieś, bo marzy o innym życiu. A w mieście poznaje miłość swojego życia. Wszystko układa się wspaniale - po przezwyciężeniu pewnych drobnych trudności para postanawia ze sobą zamieszkać, pobrać, główna bohaterka zachodzi w ciążę...
Po czym zdarza się tragedia.
Daję duży plus tej powieści za to, że pokazuje, że nawet wobec najbardziej czarnych scenariuszy i dramatów życiowych, zawsze jeszcze może wyjść słońce i zawsze można napotkać na szczęście. Książka więc, oprócz wzruszeń, niesie ze sobą też dużo otuchy.

W skali romansideł oceniam ją wysoko. W skali powieści jako takich - ze względu na własne upodobania, dość przeciętnie.

image.png
Magdalena Witkiewicz

Moją uwagę przykuła natomiast postać autorki, o której ostatnio w kręgach miłośników gatunku było chyba dość głośno.
Skończyła studia biznesu, pracowała w banku oraz w korporacji, była szefową firmy marketingowej, a następnie rzuciła to wszystko i zaczęła pisać książki dla kobiet. Z radością mówi o sobie Matka Polka Pisarka. Do zmiany zachęcił ją właśnie okres macierzyństwa, kiedy miała więcej czasu na własne przemyślenia, mogła zwolnić tempo i zaczęła pisać na forach dla młodych mam oraz prowadzić blogi.

Bardzo podoba mi się, że można żyć robiąc to, co się lubi, czego sobie i wszystkim Wam życzę.

Sort:  

Manually curated by brumest from the @qurator Team. Keep up the good work!

Congratulations @asia-pl! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 3000 upvotes.
Your next target is to reach 3250 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Day - March 1st 2021 - Hive Power Delegation
Hive Tour Update - Communities