Vychvalte mi svoje altcoiny

in hive-128464 •  9 days ago 

Čau všem úlařům. Zejména těm, kteří mají nějaké povědomí o kryptoměnách. Zajímal by mě váš přístup k altcoinům. Máte nějaké? Krom asi Hive nebo Steem, ty asi nějaké mít budete. Nechci ani vědět kolik, spíš jako proč zrovna ten daný coin?

Věnujete se studiu nových altcoinů? Nebo jste si našli svoje favority a sledujete u nich vývoj, novinky atd?


Zdroj: Pixabay

Proč to sem píšu - no mě altcoiny očividně zajímají. Mají větší potenciál cenového růstu (krom těch co padnou na nulu) a lze je použít jako hedge proti BTC, takový BNB, HT nebo LINK rostly bearmarket nebearmarket.

Bitcoin je tu nejdéle ze všech a má tedy nejdelší historii a nejvíc propálené elektřiny za sebou, tj. zabezpečení sítě je historicky nejsilnější. Stačí se podívat i na současný hashrate.

Ale trendy jsou nevyhnutelné a asi je každému jasné, že ne na všechno jde bitcoin použít. Takové DeFi, tam jde sice použít BTC jako kolaterál, ale nemožnost smart kontraktů přímo na blockchainu Bitcoinu je značně omezující. Jsou tu sice projekty jako RSK, ale zatím bez nějakého velkého zájmu.

Budu rád za každý váš tip nebo informaci, se kterou se podělíte. Každého diskutujícího odměním svým nepříliš významným upvotem 🙂😎

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zdravím. Tak trochu píšu i kvůji tomu tučnému upvote. Ono i ten kousek Hive se hodí k růstu účtu :-D
Z alcoinů toho moc nemám. Ono nemám moc prostředků na investici. A tak vlastně jen BTC jako top. Ethereum - tam jsem zvědav na jeho přechod na 2.0. Litecoin - uvidíme co MimbleWinde či jak se to jmenuje.
Cardano ještě nemám, ale švýcarský nožík by se v portfoliu hodil. I když jak se říká "kdo chce víc, nemá nic." Cardano toho chce hodně umět a zatím se mu moc nedaří.
Tezos? O jechich projektu toho moc nevím, taky nemám. Jen co jsem slyšel z doslechu, by to mohlo být zajímavé mít ho v portfoliu.
Monero - Anonimita! Taky nemám. Čekám jak proběhne upgrade LTC

Čau, no zase tak tučný není ten upvote 😀 každopádně dík za info.
Nechci si hrát na nějakého samozvaného rádce, ale hodím ti každopdáně pár mých názorů k těm vyjmenovaným. Třeba to k něčemu pomůže.
Bitcoin a Ethereum, o tom žádná, to jsou jistoty a pokud budou DeFi tokeny (COMP od Compoundu a podobné) růst na ceně a stejně tak i využívání DeFi aplikací, Ethereum na tom rozhodně vydělá. Jen to chce co nejdřív přejít na PoS, ať je lepší propustnost sítě, ale trochu čuju nějaký to zdrženíčko zdržení, bohužel to nebude jednoduchý proces.
Litecoinu jsem dřív hodně fandil, ale nyní už mi přijde jako zbytečný. Mince na PoW (bitcoin) jsou dobré, ale už ne na transakce. PoS mince je předběhly a to tu máme ještě nedokončený vývoj. Za pár let se podle mě Litecoi a podobné už skoro nebudou používat. Nebude proč. Jsou tu levnější a rychlejší alternativy. Jediné plus vidím v aktuální adopci, Litecoinem se dá platit víc jak těmi novými coiny...ale to se časem otočí. Já už bych do Litecoinu neinvestoval, ale můžu se mýlit že ano.
Cardano a Tezos mají zajímavý přístup k decentralizaci, jsou to konkurenti Etherea 2.0 a oba mají silnou komunitu. Z Tezosu získáváš pasivní příjem za staking, z Cardana od konce července, kdy se má spustit mainnet éry Shelley, už pak taky. Rozhodně mají větší potenciál než LTC, u Cardana dokonce tuším obrovský, protože až ten přechod na Shelley proběhne, do pár měsíců by ho měli zalistovat na Coinbase a potom by ho mohl stihnout Coinbase efekt, což není nic jiného než nárůst ceny o průměrných 20-40%, ne-li víc. Ale víš jak, v kryptu může být všechno úplně jinak než si teď malujeme.
Anonymní coiny - to je otázka, no. U nich vidím velkou hrozbu (z hlediska ceny) v tom, že když regulátoři, státy a podobně, s nimi začnou mít problém, začnou tlačit na burzy, aby je přestaly obchodovat. A delisting z velkých burz bude mít za následek pád ceny. Monero má sice skvělou technologii, ale asi si nedokážu představit, kdo ho může používat, možná nějaký renegade co utíká před zákonem. Tím neříkám, že není špatné mít nějaký anonymní coin v portfoliu, jen asi ne z cenového hlediska, spíš z nějakého pocitového.

No já jsem hodně závislý na Travale. Je to jeden z mála blockchain projektů, který už teď má nějaké uplatnění, kdy i něco vydělává. Zkuste si porovnat své oblíbené destinace a hotely... Je teď na blockchainu od Binance, což má své klady i zápory. Ve finále myslím, že když si projedeš jejich pokroky a to co ještě chystají není o čem.
Každý týden dávají info o tom, co se za týden událo např. - https://t.me/travala/303950

Dík, jo Travala je zajímavý projekt, vím o něm. Ale u Travaly (AVA), stejně jako třeba u Brave browseru (BAT token), si nejsem úplně jistý, zda to nešlo udělat i bez tokenu, s nějakým již existujícím tokenem. Možná nešlo, nevím. Je to spíš takový loyalty coin jako když má FC Barcelona svůj token pro fanoušky, dle mého pohledu. Smysl použití blockchainu tam je asi jen v tom tokenu, nevím zda je potřeba nějaká extra úroveň důvěry pro bookování hotelových pokojů, těžko říct, co myslíš?
Ale placení za cestování/ubytování kryptem je skvělý krok kupředu, navíc když je to levnější nebo s nějakým token-backem, to jo. 👍

Já fundamentalista nejsem, ale líbí se mi ripl - je to způsob, jakým krypto používají finanční společnosti, pokud se nemýlím. Navíc může být podhodnocený, protože dost lidem z krypta leží v žaludku, protože je kontrolovaný bankami. Já tyto ideologické úvahy o investicích neuznávám.

A ještě se mi líbí ta kryptoměna, která má fungovat podobně jako Airbnb/Uber, akorát s elektrickou energií. Jen nevím, jak se jmenuje, když jsem o ní slyšel, tak byla ještě ve vývoji a technicky se mi nelíbila. Je možné, že to je OmiseGo? Asi ne.

Pak herní Chi a Abyss, ale asi se nějak výrazně neprosadí. Muselo by za takovou kryptoměnou stát Valve, ta Abyss platforma je slabá; Z podobného důvodu se mi líbí kamarádův RedBUX, který se naopak může probít trhem s velkou pravděpodobností, podle mého názoru. Stojí za ním větší studia z produkce dospělé, na který se soustředí a měl by fungovat v jejich virtuálním světě. Jedinou patou je fakt, že lidé využívající taková videa možná nebudou největší myslitelé a nebudou schopní kryptoměnu používat.

Omise Go je platební systém pro Afriku tuším, na které se podílel Vitalik. Nebyl to Power Ledger nebo WePower? Tam by opravdu mohl být nějaký užitek.

Chi, Abyss ani RedBUX bohužel neznám.

Ohledně Ripple (XRP) - tam jsem bohužel skeptik. Coin je to předtěžený a jeho vlastníci se vůbec nepodílí na konsensu, jako to je u jiných mincí. Vlastně to že ho vlastníš nic neznamená. A jeho tvůrci co ho mají předtěžený a vlastní nody k jeho oběhu ho teď jen prodávají do světa. Nic světoborného - možná to zrychlí bankám platby, ale z filozofického úhlu pohledu, to není důvod proč Satoshi vymyslel Bitcoin, aby pomohl bankám být efektivnější. Blockchain by měl být "stroj na důvěru", u XRP musíš věřit firmě Ripple.

Power Ledger to je.

S alcoiny mov neexperimentuji.
Mám trochu NEO a IOST. IOST zatím v COBO wallet na staking, ale chtěl bych nastudovat více, jak funguje, abych měl nad ním větší kontrolu případně v jiné peněžence.
Jinak samozřejmě HIVE. Steem jsem zatím úplně nezavrhl, každopádně ho nehodlám aktivně využívat.

NEO má jít trochu víc k decentralizaci (oproti současnému stavu), dost se mi líbí Nash Exchange, ta vzešla právě z ekosystému NEO. Je to decentralizovaná burza s výhodami centralizované - rychlost, nově snad i nákup za fiat peníze.

IOST moc nesleduju, tak nedokážu odhadnout. Hive jasný :-) a Steem, čekám že při nějakém větším pohybu cen kryptoměn by mohl jít dost nahoru, tak sem si taky pár drobných nechal...pro jistotu.

Každý krok k decentralizaci je pozitivum ;)

Jj já myslím že dlouhodobě uspějí zkrátka ty co mají tu nejvyšší míru decentralizace.

To jo. Centralizovaný blockchain ztrácí svůj význam.

A z NEO je GAS, takže taky pozitivum. Ten si nechávám a zbavím se ho taky někdy v tom případném růstu cen (za 1-3 roky, pokud bude)

;)

image.png

Aby nás Doge ještě nepřekvapil 😃🐕

Jsem si říkal že můj oblýbenej altkojn nechce reakci ve slovech ale v obrázku :)