zdroj: CSFD
Žánr: Horor / Komedie
USA, 2019, 96 min
Pokud vás zajímají podrobnější informace o filmu, koukněte na CSFD, případně na jiný podobný web. :-)
Většina romantických příběhů končí svatbou. Tady svatbou všechno teprve začíná. Grace si bere za muže Alexe Le Domase muže z vyšší společenské vrstvy, jehož rodina vlastní impérium deskových her, na kterých značně zbohatli.
Jako většina rodin z vyšší společnosti má i tahle svoje tradice a navenek působí dojmem učebnicového příkladu "znuděné společenské smetánky". Tato rodina je však poněkud svérázná i na poměry vyšších kruhů. Mají totiž zálibu ve hrách, které občas končí smrtí. A tak nic netušící Grace čeká místo novomanželské noci plné vášně, boj o holý život zakončený krvavou lázní.
Pokud chcete přimět snoubenku, aby zrušila svatbu, je pro vás tento film ideální volbou. Po shlédnutí jí totiž chuť na vdavky dost možná přejde. Oficiálně má film zařazení jako horor a komedie. Nejedná se však ani o jedno. Na horor je málo děsivý, komediálních momentů je poskrovnu. Osobně bych film popsal jako hybridního mutanta Hunger Games a Jumanji. Zdá se vám tato kombinace bizarní? Vězte, že tento pocit vás bude provázet celým filmem. Celkově se jedná se o jednoduchou odsýpající zábavu na večer, která není sice žádný zázrak ale vcelku rychle uteče a zabaví. Překvapivý závěr je asi nejzábavnějším momentem celého filmu a proto doporučuji dokoukat, i když vás moc nebavil. Co se technického provedení týče, líbilo se mi ladění do sépiových barev a dekorace navozující "kouzlo starých časů".
Závěrečné hodnocení 3/5